Siatkarska rywalizacja o Puchar Srebrnego Miasta rozstrzygnięta

Uczestnicy Otwartego Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

17 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził „Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta”.

Turniej cieszy się bardzo dużą popularnością w środowisku siatkarskim ponieważ na zaproszenie organizatorów szybko odpowiedziało 20 drużyn, ale tylko 18 miejsc czekało na udział amatorskich zespołów w turnieju (maksymalna liczba miejsc na jednodniowe zawody). Jedna drużyna wycofała się na tyle wcześnie, że udało się zespołowi „Dziesiątka” z Olkusza wystartować w turnieju. Niestety w ostatniej chwili wycofały dwie kolejne drużyny i finalnie w rywalizacji o Puchar Srebrnego Miasta uczestniczyło 16 siatkarskich składów.

Eliminacje rozegrano w 4 grupach, systemem „każdy z każdym”, równolegle na trzech boiskach. Do dalszego etapu awansowały cztery drużyny, po jednym, najlepszym zespole z każdej grupy – „Globtroter”, „Rozrywka”, „Środowcy Team” oraz „Daj cokolwiek”. Losowanie zadecydowało, które ekipy spotkały się w rundzie półfinałowej. W meczu olkuskich drużyn lepszy okazał się zespół „Rozrywka” pokonując „Daj cokolwiek” 2:1. Drugi półfinał z udziałem „Środowcy Team” również zakończył się „tie-breakiem” na korzyść krakowskiej ekipy „Globtroter”. Zwycięzcy „Rozrywka” oraz „Globtroter” rozegrali mecz o Puchar Srebrnego Miasta – 2:0 dla „Globtroter” (25:22, 25:16), a drużyny „Daj cokolwiek” oraz „Środowcy Team” toczyły bój o trzecie miejsce na podium – 2:1 dla „Daj cokolwiek” (25:22, 22:25, 15:13).

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, Jego Zastępca Dariusz Murawski oraz Dyrektor MOSiR w Olkuszu Jacek Bujas wręczyli trzem najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy i nagrody, natomiast czwarta drużyna otrzymała dyplom i nagrodę pocieszenia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został libero drużyny „Rozrywka” – Kinga Luboń.

Podczas turnieju zostało rozegranych 28 meczów, z których wiele kończyło się „tie-breakiem” (do 15 punktów) lub wynikiem 22-23 do 25 punktów (eliminacje rozgrywano do 25 pkt bez przewagi). Niewątpliwie wpływ na to miał bardzo wysoki i wyrównany poziom drużyn, które olkuskiej publiczności „zaserwowały” prawdziwą siatkarską ucztę.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie w składzie: Adrian Panasiuk, Krzysztof Płaziński, Krzysztof Karwowski i Grzegorz Walczyński.

Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Klasyfikacja końcowa:

1 m – Globtroter z Krakowa,

2 m – Rozrywka z Olkusza,

3 m – Daj cokolwiek z Olkusza,

4 m – Środowcy Team z Andrychowa.

Wyniki