Rejonowa Licealiada w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W poniedziałek 18 marca, w Hali Widowisko – Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbyła się rejonowa Licealiada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Rywalizację na parkiecie zdominował nasz reprezentant – żeńska drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. W nagrodę, 26 marca podopieczne Agaty Nowak, także w obiekcie przy ulicy Wiejskiej 1a, postarają się obronić tytuł Mistrzyń Małopolski z ubiegłego roku szkolnego.

Po bezproblemowym awansie z poziomu powiatu, szczypiornistki z IV LO, w komplecie występujące na co dzień w barwach Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz, zapewniły sobie udział w turnieju decydującym o wojewódzkim triumfie.

Olkuszanki w miniony poniedziałek pokonały swoje rówieśniczki z Trzebini, Andrychowa oraz Oświęcimia, w każdym ze spotkań prowadząc od początku do końca. Drugie miejsce dla drużyny z Andrychowa, trzeci był przedstawiciel Oświęcimia, a miejsca na podium zabrakło dla dziewcząt z Trzebini.

We wtorek 26 marca Olkusz będzie gospodarzem finału Małopolskiej Licealiady. Oprócz olkuszanek na boisku zobaczymy innych pretendentów do mistrzowskiego tytułu, m.in. z Krakowa, czy z Tarnowa.

GALERIA ZDJĘĆ