XI Memoriał Juliana Kazibuta – Turniej Piłki Ręcznej

Plakat promujacy XI Memoriał Juliana Kazibuta - Turniej Piłki Ręcznej

W poniedziałek 20 maja wystartował XI Memoriał Juliana Kazibuta, Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Jest to kolejna edycja święta handballu, w którym rywalizują uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Olkusz.

W pierwszym dniu, z udziałem sześciu szkół rywalizowały dziewczęta z podstawówek z kl. IV-VI. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9, pokonując w finałowym spotkaniu Szkołę Podstawową nr 4. Trzecie miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa z Witeradowa. Drugi dzień memoriału należał do chłopców w tej samej kategorii wiekowej. Udział wzięło osiem drużyn, a bezkonkurencyjni okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3. Stopień wyżej niż szkolne koleżanki stanęli chłopcy z Witeradowa, a medalową stawkę zamknęła Szkoła Podstawowa z Osieka. Środowy turniej wyłonił zwycięzców wśród chłopców ze szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz z oddziałów gimnazjalnych. Tu najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy w spotkaniu finałowym pokonali kolegów ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 9. W czwartek na parkiecie spotkają się dziewczęta z VII-VIII klas oraz z oddziałów gimnazjalnych. W piątek o zwycięstwo powalczą uczennice i uczniowie ze szkół średnich. Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa do licznego kibicowania podczas Memoriału oraz życzymy udanej zabawy i ogromu sportowych emocji.

Organizatorami Memoriału są: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Przedsiębiorstwo ARKOP oraz ZGH Bolesław.