Najmłodsi piłkarze zagrali o Puchar Srebrnego Miasta

Zwycięzcy na tle bramki podczas turnieju o puchar srebrnego miasta 2019

W niedzielę 26 maja, Blisko Boisko na osiedlu Słowiki było areną zmagań najmłodszych piłkarzy w ramach Turnieju o Puchar Srebrnego Miasta. Impreza, której organizatorami był Olkuski Klub Sportowy Słowik we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu, to event oficjalnie towarzyszący Dniom Olkusza 2019.

W rywalizacji 6-letnich zawodników wzięło udział dziewięć zespołów. Obok trzech drużyn gospodarzy, złożonych z przedszkolaków z gminy Olkusz, na dostosowanych do kategorii wiekowej boiskach zaprezentowało się też sześć innych ekip z Bukowna, Klucz, Wolbromia, Zawiercia, Skały i Sosnowca. Podczas prawdziwie futbolowego święta najmłodszych piłkarzy, w którym goli i emocji nie brakowało wszyscy mogli poczuć się jak zwycięzcy. Podczas oficjalnego zakończenia turnieju młodzi adepci otrzymali pamiątkowe medale, a do klubów trafiły okolicznościowe statuetki.

– To już niejako tradycja, że Święto Miasta jest także świętem młodzieżowej piłki. Tym razem zaprosiliśmy do Olkusza popularnych Skrzatów, a więc drużyny złożone z początkujących zawodników. Chcemy dać im możliwość wspólnej rywalizacji, ale i stworzyć okazję na dobrą zabawę – mówi Rafał Pięta, trener rocznika 2013 w olkuskim Słowiku.

– Dobrze że wydarzeniom kulturalnym towarzyszom te sportowe. Po raz kolejny wspólnie ze Słowikiem udowodniliśmy, że świętować można na różne sposoby – dodaje Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u.