Szlaki Rowerowe

Zdjęcie uczestników Rodzinnych Rajdów po Olkuskich Szlakach Rowerowych

Opis olkuskich szlaków rowerowych

Propozycje tras po olkuskich szlakach rowerowych

Olkusz - Rabsztyn - Pomorskie Skały - OlkuszNiezbyt długa, licząca około 12 km tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na północ od Olkusza. Jest to wycieczka po historii, której elementem jest zwiedzanie ruin zamku Rabsztyn, ale także rowerowa wyprawa pozwalająca bliżej poznać przyrodę i osobliwości Jury Krakowsko Częstochowskiej. Widok z Pomorzańskich Skał dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Przebieg trasy

Olkusz - Rabsztyn - Januszkowa Góra - Troks - Wiśliczka - Kogutek - Zimnodół - Osiek - OlkuszLicząca około 24 km, tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na północny wschód od Olkusza. Po drodze zwiedzamy zamek Rabsztyn, przejeżdżamy przez bukowe lasy porastające zbocza Januszkowej Góry oraz sosnowe bory i pola na wschód od Olkusza.
Przebieg trasy

Olkusz - Rabsztyn - Januszkowa Góra - Podlesie - Troks - Kosmolów - Kogutek - Zimnodół - Osiek - OlkuszLicząca około 25,4 km, tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na północny wschód od Olkusza. Po drodze zwiedzamy zamek Rabsztyn, przejeżdżamy przez sosnowe i bukowe lasy porastające zbocza Januszkowej Góry oraz pola i sosnowe bory na wschód od Olkusza.
Trasa poprowadzona jest czerwonym Jurajskim Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd, a także niebieskim „Okrężnym” szlakiem rowerowym i zielonym „Wschodnim” szlakiem rowerowym .
Przebieg trasy

Olkusz - Osiek - Witeradów - Żurada - Bukowno - OlkuszLicząca około 30 km, tworząca zamkniętą pętlę trasa poprowadzona po urokliwych miejscach na południe od Olkusza. Podczas rowerowej wycieczki jedziemy przez sosnowe i bukowe lasy, docieramy do źródeł rzeki Sztoły, jedziemy skrajem dawnej Pustyni Starczynowskiej. Trasa poprowadzona jest czerwonym Jurajskim Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd (5,7 km), a następnie niebieskim „Okrężnym” szlakiem rowerowym (24,3 km).
Przebieg trasy

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej bazy noclegowej, a następnie podzielenia się z nami i innymi turystami opinią o pokojach gościnnych MOSiR, pod prezentacją naszego obiektu na portalu noclegi Meteor.

Mapa olkuskich szlaków rowerowych

Mapa z Olkuskimi Szlakami Rowerowymi
Mapka schematyczna Olkuskich Szlaków Rowerowych

Informujemy, że foldery z mapą i schematem szlaków dostępne są w:

  • Recepcji Hali Sportowo - Widowiskowej w Olkuszu, ul. Wiejska 1a