MECZ CHARYTATYWNY

Zdjęcie Madzi - chorej dziewczynki na rzecz, której rozegrano mecz charytatywny w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu

8 lutego  w niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu samorządowcy powiatu olkuskiego rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną TVP Kraków. Mimo, iż gospodarze grali z dużym poświęceniem to dziennikarze i reporterzy wygrali 2:1. Usprawiedliwieniem dla naszych zawodników może być fakt dekoncentracji, bowiem przyszło im grać z drużyną, w której składzie wystąpiły dwie reporterki: Małgorzata Broszewska i Anna Kozińska. Jednak nie wynik meczu był najważniejszy. Najważniejsza w tym dniu była 18-miesięczna Madzia Adamczyk, która od 10 miesięcy bohatersko walczy z bardzo groźnym przeciwnikiem – złośliwym nowotworem tkanek miękkich, mięsakiem. Dziewczynka musi być poddana operacji, którą można wykonać w jednej z najlepszych klinik zajmujących się guzami tkanek miękkich – w niemieckim Tubingen. Niezwykle dzielna i silna Madzia zasłużyła sobie na to.

Na apel o pomoc dla Madzi poza samorządowcami odpowiedzieli także najmłodsi piłkarze „skrzaty” z klubów OKS „Słowik” Olkusz i „Przemsza” Klucze, tancerze ze Szkoły Tańca Wena, ratownicy medyczni z grupy R1. Uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu. Właściciele olkuskich cukierni i osoby prywatne dostarczyli ciasta na degustację, która odbyła się pod hasłem „Nie liczymy kalorii, jemy za zdrowie Madzi”.

W przerwach meczów Monika Meleń z TVP Kraków oraz Piotr Kubiczek z Przeglądu Olkuskiego prowadzili licytacje cennych darów m.in.. albumu z dedykacją kardynała Stanisława Dziwisza, pamiątek z autografami od Rafała Sonika, zwycięzcy 37. Rajdu Dakar w kategorii quadów. Zlicytowane zostały również: rękawica bokserska z podpisem Artura Szpilki, szalik OKS „Słowik”, zaproszenia na sesje zdjęciowe i zabiegi kosmetyczne.

Podczas akcji zaprezentowany został pokaz malarstwa artysty bez rąk Stanisława Kmiecika z Krakowa. Obraz, który namalował stopami w trakcie trwania meczu przekazał na licytację.

Licznie przybyli goście często sięgali do portfeli. Zbiórką pieniędzy zajęły się wolontariuszki z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu pod opieką nauczycielek Pani Bożeny Szymonek i Ewy Karłowicz. Ciasta dostarczyli: PSS Społem, Steskal, Capri, Państwo Beata i Artur Sokołowie, Cukiernia Krakowska, Państwo Anna i Paweł Jochymkowie oraz Pani Maria Gumula.

Dziękujemy.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU >>>