NARODOWY DZIEŃ SPORTU W OLKUSZU

Dzieci wykonują slalom podczas nauki jazdy na rolkach

01.10 Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji byli organizatorami Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego w ramach Narodowego Dnia Sportu. Olkusz po raz pierwszy dołączył do projektu fundacji „Zwalcz nudę”, która już od czterech lat pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki jednoczy Polaków wokół sportu i zdrowia. Główne wydarzenie przedsięwzięcia miało miejsce na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Olkusz zaprosił mieszkańców do Silver Parku, przy ulicy Głowackiego. Nie było pucharów, nagród, okolicznościowego poczęstunku, ale w jednym miejscu można było wziąć udział w wielu treningach i aktywnościach sportowych i dobrze się bawić.
W organizację pikniku włączyli się: Polska Federacja Freestyle Football, Urban Fitness, Capoeira Camangula, Stowarzyszenie „Po prostu działaj”, KS „Flika” i II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu.
Treningi i animacje zaczęły się o godzinie 12-tej i można było brać udział między innymi:
– w zajęciach żonglerki piłki nożnej korzystając ze wskazówek zawodników freestyle football Kuby Jurczyka i Macieja Kryski,
– w szkółce nauki i doskonalenia umiejętności jazdy na rolkach, którą prowadził dobrze znany w Olkuszu Tomek Kwiecień,
– w warsztatach fitnessu, zumby oraz gorącej salsy prowadzonej przez instruktorów „La Cultura Dance Project”,
– w treningu brazylijskiej sztuki walki capoeira,
– w zabawach i animacjach tanecznych dla najmłodszych prowadzonych przez Klub Sportowy „Flika”
– w festiwalu gier planszowych,
– w marszu nordic walking.

Dodatkowo dwuosobowe drużyny (rodzic + dziecko) pokonywały sportowy tor przeszkód w ramach specjalnej edycji Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Przez cały dzień można było grać w kometkę, bule (kule, petanka), piłkę nożną oraz w ćwiczyć strzały i rzuty do celu. Każdy, kto wziął udział w zajęciach sportowych mógł odebrać pamiątkowy dyplom.
Na zmęczonych wysiłkiem czekały leżaki, a Stowarzyszenie Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą w mobilnym punkcie gastronomicznym oferowało własne produkty.

Imprezą towarzyszącą piknikowi był Otwarty Turniej Badmintona, odbywający się w II Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu, na który przybyło 47 zawodników. Turniej został przeprowadzony w systemie „do dwóch przegranych spotkań” w 4 kategoriach: open – kobiety, open – mężczyźni, 50+ kobiety oraz 45+ mężczyźni. Najlepsze miejsca zajęły panie Masłowska i B. Swędzioł oraz podwójnie pan Z. Piekoszewski. Każde 3 najlepsze osoby w kategorii otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz sprzęt sportowy. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Kamil Bajer. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Patronat medialny nad całym wydarzeniem sprawował Przegląd Olkuski.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku oraz tym którzy wzięli udział w tegorocznym wydarzeniu i zapraszamy na kolejny V Narodowy Dzień Sportu za rok 7 października 2017 r.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=407578979365937′ column=’3′]