Bike Atelier MTB Maraton w Olkuszu

Start uczestników Bike Atelier MTB Maraton

25.06 Stowarzyszenie Promocji Kolarstwa PRO Rower i FHU Rower Serwis Dariusz Leśniewski przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji ugościli w Olkuszu uczestników Bike Atelier MTB Maraton. Był to pierwszy wyścig kolarstwa górskiego zorganizowany w Srebrnym Grodzie.

Do rywalizacji w Olkuszu przystąpiło aż ponad 800 zawodników i zawodniczek. Był to czwarty wyścig w całym cyklu i niemal nie padł rekord liczby startujących w imprezie. Barwna i przystrojona we flagi, banery oraz dmuchane balony linia startu i mety była zlokalizowana w Silver Parku, przy ul. Głowackiego.

– Bike Atelier MTB Maraton rozwija się bardzo szybko. Dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację cyklu, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Potem doszły dwie kolejne, a w tym roku ponownie dodaliśmy dwa wyścigi. Zawodnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia. Nasi uczestnicy często podkreślają, że jest zbyt mało wyścigów MTB z prawdziwego zdarzenia i cieszymy się, że udało się nam wypełnić tę niszę – mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maraton.

Inauguracja tegorocznego cyklu zawodów miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Pozostałe wyścigi odbywają się w Rybniku, Gliwicach, Olkuszu, Jastrzębiu-Zdroju, Psarach i Żarkach-Niegowie-Janowie. Cykl zostanie podsumowany 30 września, startem w Ustroniu.

W wyścigach Bike Atelier MTB Maraton brały udział całe rodziny, bez ograniczeń wiekowych. Organizatorzy przewidzieli trasy dla fanów ścigania w najtrudniejszych warunkach, jak i wyścigi dla dzieci po terenie Silver Parku. Dodatkową atrakcją było miasteczko maratonowe z prezentacjami sprzętu, stoiskami sponsorów, częścią gastronomiczną oraz strefą dla dzieci, które uczestniczyły w konkursach z nagrodami. Niebywałą atrakcją dla odwiedzających park był wodny tor do skimboard’u, tory ziemne dla pasjonatów sportów ekstremalnych oraz ekspozycja maszyn górniczych z okolicznej kopalni.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy – dłuższa PRO i krótsza HOBBY. W przypadku tej drugiej przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekunów. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim dystansie, dopasowanym do wieku (od 200 m do 5 km).

Wszyscy uczestnicy Bike Atelier MTB Maraton mieli zapewnione pakiety startowe oraz poczęstunek. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki

Film promocyjny wyścigu MTB Maraton w Olkuszu

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=554291978027969′ column=’3′]