XVII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Marsz Nordic Walking

Rowerzyści oczekujący na start XVII Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Marszu Nordic Walking

Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że w pierwszy dzień długiego majowego weekendu mieszkańcy Olkusza postawili na sport i rekreację.

1 maja na starcie XVII Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych zorganizowanego przez MOSiR w Olkuszu zjawiło się prawie 220 osób na rowerach i przeszło 20 miłośników Nordic Walking.

Trasa wiodła z Rynku początkowo ulicą Żuradzką, następnie wzdłuż terenów sąsiadujących z ogródkami działkowymi oraz dawną piaskownią, a dalej drogą przeciwpożarową aż do Bukowna. Na miejsce startu rowerzyści powrócili niebieskim szlakiem okrężnym oraz krótkim odcinkiem drogi przy torach kolejowych. Trasa rajdu była zróżnicowana i atrakcyjna, dostosowana dla rodzin z dziećmi, ale też ciekawa dla wytrawnych rowerzystów.

Za rowerzystami na leśne szlaki wyruszyła grupa nordic walking pod opieką instruktorki Izy Cembrzyńskiej.

Na mecie rajdu odbył się konkurs z nagrodami, które ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu a dodatkowo przedstawiciel olkuskiego Salonu Rowerowego Bike Atelier wręczył bony na kompleksowy serwis rowerów. Dużą niespodzianką dla uczestników rajdu, a zarazem kibiców piłki nożnej okazały się vouchery z zaproszeniem na mecz grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy Cracovii Kraków z Lechią Gdańsk sfinansowane przez drużynę „krakowskich pasów”, które otrzymali wszyscy zainteresowani. Rajd zakończył poczęstunek w restauracji Batorówka.

Serdeczne podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację rajdu: Grupa Rowerowa „Rower, Lubię go!, Salon Rowerowy Bike Atelier Olkusz oraz Miejski Klub Sportowy Cracovia. Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Zapraszamy na kolejne imprezy rowerowe w Olkuszu:
12 maja 2019 – XXIV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2019 dla Amatorów – Park Rekreacyjno – Krajobrazowy Silver Park, przy ul, Głowackiego w Olkuszu,
2 czerwca 2019 – Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Park Rekreacyjno – Krajobrazowy Silver Park, przy ul, Głowackiego w Olkuszu,
16 czerwca 2019 – Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II – Olkusz Rynek – Sosnowiec.