Trwa modernizacja basenu na Czarnej Górze

Kompleks Basenowo-Rekreacyjny OSW "Czarna Góra"

Blisko 6 mln złotych będzie kosztować trwająca przebudowa kompleksu basenowego na terenie OSW „Czarna Góra” w Olkuszu. Zaplanowano m.in. remont niecek basenu pływackiego, rekreacyjnego i brodzików, technologii filtrowania i obiegu wody, odnowienie trybun przy basenie, a także budynku ratowników i szatni. Obiekt wzbogacą nowe urządzenia zabawowe. Całość prac zaplanowano tak, by zostały one zakończone przed sezonem letnim.

– Olkuski basen ma ponad 20 lat, co oznacza, że jego lata świetności już dawno minęły. Od tego czasu zmieniły się technologie i wykorzystywane materiały, które współcześnie są znacząco lepiej przystosowane do obiektów tego rodzaju. Prowadzone dotychczas doraźne remonty nie spełniały naszych oczekiwań. Przede wszystkim zawodziły naszych mieszkańców. Dlatego zdecydowaliśmy o wykonaniu gruntownej przebudowy basenu. Zgodnie z założonym harmonogramem prac, zostanie on udostępniający dla wypoczywających w czerwcu przyszłego roku – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Odnowienie części basenowej…

W ramach tej części inwestycji zaplanowano wykonanie foliowania niecek basenowych, wymianę zużytych elementów technologicznych wyposażenia niecek, wymianę i rozbudowanie automatyki basenu pływackiego i rekreacyjnego z brodzikami, dostawę i montaż zbiornika przelewowego dla basenu rekreacyjnego z brodzikami, dostawę pomp ciepła dla basenu rekreacyjnego z brodzikami, dostawę i montaż pompy ciepła do pomieszczenia filtracji oraz dostawę i montaż podziemnego pomieszczenia technicznego dla potrzeb nowoprojektowanego wodnego placu zabaw. Ten ostatni element wiąże się z rozszerzeniem liczby atrakcji basenowych, w tym zjeżdżalni i wodnego placu zabaw.

…oraz infrastruktury towarzyszącej

Druga część realizowanej inwestycji skupia się na pracach budowlanych, polegających na dociepleniu istniejących budynków, ułożeniu nowej kostki brukowej, odnowieniu schodów i tarasu przy budynku ratowników oraz trybun przy basenie. Na całym obiekcie przewidziano zastosowanie rozwiązań, mających na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa wypoczywających.

Imponujący Park Czarna Góra

W ostatnim czasie wykonano gruntowną rewitalizację Parku Czarna Góra, której efekty już od roku służą Mieszkańcom oraz olkuskim sportowcom. Przy głównym boisku z nawierzchnią naturalną trwa budowa trybun z zapleczem sanitarnym, natomiast przy boisku ze sztuczną nawierzchnią również montowane są mniejsze trybuny. Na terenie Parku powstanie także tężnia solankowa, a tenisiści rozpoczną sezon korzystając z oświetlonych kortów. Przy ul. Piłsudskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie Parku – powstają nowe miejsca parkingowe. Wartość tych prac już teraz przekracza 30 mln złotych.

– Realizacja tak imponujących przedsięwzięć możliwa jest dzięki uzyskiwanym przez Gminę Olkusz środkom zewnętrznym. Już teraz przygotowujemy się do realizacji kolejnych inwestycji – budowy obiektu wielofunkcyjnego z lodowiskiem na Czarnej Górze oraz modernizacji krytej pływalni w Szkole Podstawowej Nr 2. W ostatnim czasie otrzymaliśmy na ten cel 30 mln złotych dofinansowania. Prowadzone przez nas działania to tak naprawdę inwestycja w zdrowie Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – podsumowuje Roman Piaśnik.

Stadion Lekkoatletyczno-piłkarski z boiskiem z nawierzchnią ze sztucznej trawy na OSW "Czarna Góra" w Olkuszu

Źródło: www.umig.olkusz.pl