RODZINNE POTYCZKI SPORTOWE „RAZEM W PARKU”

24 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprosił dzieci z rodzicami na Stadion Lekkoatletyczno – Piłkarski na Czarnej Górze do wspólnej zabawy, w ramach Rodzinnych Potyczek Sportowych „RAZEM W PARKU”.

W zawodach wzięło udział trzynaście dwuosobowych drużyn. Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy stanęli na starcie sztafety 110 m. Najpierw dziecko biegło 50 m i przekazywało pałeczkę rodzicowi, który musiał przebiec o 10 m więcej. Najszybsze rodziny to: Marysia Dyrek z tatą (dzieci młodsze) i Marcel Kajda z tatą (dzieci starsze). Drugim punktem programu był tor przeszkód, pokonywany wspólnie przez dziecko i rodzica. Najtrudniejszym zadaniem toru okazały się rzuty ringiem na tyczkę i woreczkiem do wiaderka. Tym razem najszybciej „uporali się” Oskar Jaje z tatą (dzieci młodsze) i ponownie Marcel Kajda z tatą (dzieci starsze). W trzeciej punktowanej konkurencji zawodnicy rzucali bulami (metalowymi kulami) do „tarczy”, ułożonej na piasku skoczni w dal. Najwięcej punktów zdobyli: Marysia Dyrek z tatą (dzieci młodsze) i Dylan Webb z mamą (dzieci starsze). Na zakończenie uczestnicy przeszli na plac zabaw i ścigali się na „zwinnym poligonie”. Była to tylko zabawa, bez zdobywania punktów.

Po 3 konkurencjach wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach: dzieci młodszych do 7 lat i starszych. Wszystkie drużyny odebrały dyplomy, dzieci z trzech pierwszych miejsc, w każdej kategorii otrzymały medale i nagrody, a pozostali uczestnicy upominki za udział w zawodach.

Wyniki:

Dzieci rocznik 2015 i młodsze:

1 – Marysia Dyrek

2 – Oskar Jaje

3 – Maksym Kajda

4 – Kuba Pasternak

5 – Aleksandra Banaszczyk

6 – Laura Cieśla

7 – Bianca Banaś

Dzieci rocznik 2014 i starsze:

1 – Marcel Kajda

2 – Dylan Webb

3 – Gabrysia Dyrek

4-6 – ex aequo: Zosia Banaszczyk, Antoś Cieśla i Antoś Pasternak

Pod koniec sierpnia zorganizujemy kolejny wakacyjny festyn, tym razem w Silver Parku, przy ulicy Głowackiego w Olkuszu, o czym nie omieszkamy powiadomić na naszej stronie i FB.