GRAMY DLA WOŚP NA SPORTOWO – Turniej Halowej Piłki Nożnej drużyn dziecięcych z roczników 2015 i 2016

28 stycznia MOSiR w Hali Sportowo – Widowiskowej w Olkuszu odbył się niecodzienny turniej. Młodzi zawodnicy nie walczyli o nagrody dla siebie, tylko zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

10 drużyn: Słowik Olkusz niebieski, Słowik Olkusz żółty, Pogoń Miechów, Szkółka Piłkarska Bukowno, Piliczanka Pilica, AP MGHKS Bukowno, Płomień Jerzmanowice, WAP Wolbrom, AP Przemsza Klucze i Srebrni Olkusz, MOSiR i licznie zgromadzona publiczność włączyło się w 31 zbiórkę publiczną „Gramy dla WOŚP na sportowo”. O godz. 9:00 rozpoczęły się rozgrywki drużyn dziecięcych z roczników 2015 i 2016, w podziale na dwie 5 – drużynowe grupy. Podczas oficjalnego otwarcia turnieju drużyny spełniły swoją obietnicę i zasiliły fundusz WOŚP datkami wrzucanymi do kolorowej skarbonki.  W przerwach pomiędzy meczami odbywały się licytacje sportowych upominków podarowanych przez kluby oraz drobnych upominków od UMiG Olkusz i MOSiR. Najbardziej pożądanym przedmiotem okazała się piłka nożna, za którą do puszki trafiła kwota 120 złotych.

Nagroda „Super kibic” trafiła do kibiców z Bukowna. To oni w najbardziej żywiołowy i pomysłowy sposób dopingowali młodych zawodników.

W tym roku zabrane fundusze zostaną przekazane na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyśpieszenie diagnostyki zakażeń, zgodnie z hasłem tegorocznej orkiestry „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych!”  Drugie hasło orkiestry 2023 brzmi: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, a na plakacie i na puszkach widać bajkowy świat, o którym Jurek Owsiak powiedział, że „nam ucieka i wymaga naszej opieki i staranności. Musimy zadbać o planetę”

Puszkę stacjonarną MOSiR Olkusz otrzymał od olkuskiego sztabu WOŚP przy MOK w Olkuszu. Jeszcze w niedzielę 29 stycznia, podczas finału Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej każdy może wrzucić do niej pieniądze. Ok. godz. 16.00 puszka trafi do olkuskiego sztabu WOŚP i wtedy dowiemy się, ile pieniędzy zebraliśmy.

Wszystkie drużyny  startujące w Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla WOŚP na sportowo” otrzymały dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal.

Dziękujemy drużynom i kibicom. Mamy nadzieję zagrać za rok!