Finał Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta

Finaliści OTHPN 2024

29 stycznia poznaliśmy zwycięzcę w Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Puchar Srebrnego Miasta trafił do drużyny AKS Grzybowice Zabrze.

Zanim do tego doszło zespoły grały w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. W pierwszej grupie zabrakło drużyny Megasteel z Będzina. W przededniu turnieju kapitan poinformował organizatora, że z powodu kontuzji i kłopotów zdrowotnych zawodników, zespół opuszcza rozgrywki. Z tej grypy do półfinałów wyszli zawodnicy z Young Boys i AKS Grzybowice Zabrze. Z drugiej grupy awansowały drużyny: Nankatsu i FC Cichociemni.

W półfinałach AKS Grzybowice Zabrze wygrał z Nankatsu, a FC Cichociemni pokonali Young Boys.  

Ostatecznie na podium drużyny stanęły w kolejności:

I miejsce         AKS Grzybowice Zabrze

II miejsce       FC Cichociemni Wolbrom

III miejsce      Nankatsu Olkusz

IV miejsce      Young Boys Kraków

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, nagrody pieniężne i dyplomy, a piłkarze z trzech pierwszych miejsc dodatkowo zostali uhonorowani medalami. Ponadto wręczono indywidualne wyróżnienia za grę w całym turnieju, i tak statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe trafiły do:

Najlepszego Bramkarza – Bartosz Fira z drużyny FC Cichociemni,

Najlepszego Piłkarza – Artur Koschny z drużyny AKS Grzybowice Zabrze,

Króla Strzelców – Remigiusz Curyło z drużyny Drewniani Magicy.

Współorganizatorem turnieju był Podokręg Związku Piłki Nożnej w Olkuszu, za co serdecznie dziękujemy prezesowi Panu Bolesławowi Ściepurze oraz wszystkim sędziom prowadzącym mecze Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej
o Puchar Srebrnego Miasta, a byli to: Paweł Opala, Kamil Januszek, Bogdan Krawczyk, Jacek Tomsia, Paweł Gałka, Piotr Kubiczek, Tomasz Kaczmarczyk.

Tegoroczny finał turnieju zbiegł się z 31 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawodnicy i kibice w zamian za wsparcie akcji Jurka Owsiaka mogli otrzymać unikatowe medale „GRAMY DLA WOŚP NA SPORTOWO” lub płócienne torby z logo MOSiR. Piłkarze z Young Boys z Krakowa swoją nagrodę pieniężną za IV miejsce w OTHPN przekazali do puszki WOŚP.

Otwarty Turnieju Halowej Piłki Nożnej 2023 o Puchar Srebrnego Miasta  przechodzi do historii. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, za sportowe zachowanie, piękne bramki i dostarczenie wielu emocji.

Zapraszamy do Olkusza w 2024 r.

Wyniki finału OTHPN 2023