XIII Memoriał Juliana Kazibuta – Dzień 3

Poniedziałek, 29 maja był trzecim dniem zmagań w ramach tegorocznego, XIII Memoriału Juliana Kazibuta. Rywalizację wśród szkół podstawowych rozpoczęli chłopcy, wśród których najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu.

Ubiegłoroczny zwycięzca turnieju, a więc Szkoła Podstawowa Nr 9 w Olkuszu, tym razem musi zadowolić się drugim miejscem. Bezpośredni mecz pomiędzy obiema ekipami miał na tyle wyrównany przebieg, że o tym kto stanie na najwyższym stopniu podium zadecydowały rzuty karne, bowiem po regulaminowym czasie gry obowiązywał remis. Próbę nerwów lepiej wytrzymali podopieczni Jolanty Fatygi i to oni z pięcioma punktami na koncie wygrali Grupę „Złotą” decydującą o kolejności na miejscach 1-3. Brąz dla Szkoły Podstawowej Nr 2.

W turnieju udział wzięło dziesięć drużyn, które przez rundę eliminacyjną trafiły do trzech grup finałowych. W stawce „Złotej” spotkali się zwycięzcy grup wstępnych, do „Srebrnej” zakwalifikowali się wicemistrzowie eliminacji, natomiast do „Brązowej” przyporządkowano zespoły, które na wstępie uplasowały się na trzecich i czwartych miejscach.

Zarówno w fazie eliminacji, jak i w grupach finałowych grano systemem „każdy z każdym”, 10 minut bez zmiany stron. Podobnie jak w dniach poprzednich, oprócz miejsc zajętych przez drużyny, wyłoniliśmy trzy indywidualności. Najlepszym Strzelcem turnieju został autor 15 trafień Filip Nocoń ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce, która finalnie została sklasyfikowana tuż poza podium. MVP uznano Pawła Chabinkę ze Szkoły Podstawowej Nr 9, a mianem Najlepszego Bramkarza okrzyknięto Jana Delę ze zwycięskiej ekipy SP 4, który miał ogromny udział we wszystkich zwycięstwach swojego zespołu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu
2. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Olkuszu
3. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olkuszu
4. Szkoła Podstawowa w Braciejówce
5. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu
6. Szkoła Podstawowa w Witeradowie
7. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olkuszu
8. Szkoła Podstawowa w Zedermanie
9. Szkoła Podstawowa w Osieku
10. Szkoła Podstawowa w Gorenicach