XIII Memoriał Juliana Kazibuta – Dzień 4

XIII Memoriał Juliana Kazibuta dobiegł końca. W ostatnim, czwartym dniu rywalizacji na boisko wyszły uczennice szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Zmagania wzorem ubiegłych lat wygrały szczypiornistki reprezentujące Szkołę Podstawową nr 9. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z olkuskiej „Jedynki” oraz Szkoły Podstawowej z Braciejówki.

We wtorkowym turnieju udział wzięło pięć zespołów. Dziewczęta zagrały systemem „każdy z każdym”. Od pierwszego meczu faworytki z „Dziewiątki” potwierdzały swoją dominację, pewnie pokonując swoje rywalki z Zedermana, Braciejówki, SP 1 oraz SP 3. Wiodące role wśród zawodniczek na parkiecie wiodły młode piłkarki grające na co dzień w Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej Olkusz. To właśnie we własnym gronie popularne „Lwiątka” rozstrzygnęły kwestię tytułu Królowej Strzelczyń. Ostatecznie minimalnie lepsza od Mai Patyckiej okazała się Weronika Kaziród – 21 zdobytych bramek przez reprezentantkę SP 9.

Druga  na mecie turnieju Szkoła Podstawowa nr 1 przegrała tylko z „Dziewiątką”, mając w swoim składzie Najlepszą Bramkarkę – Weronikę Stasiak. Trzecie w końcowym rozrachunku uczennice z Braciejówki w każdym meczu mogły liczyć na mocne wsparcie w ataku ze strony Wiktorii Małysy, która została okrzyknięta Najlepszą Zawodniczką tegorocznych zmagań.

Komplet wyników:
SP Zederman – SP 9 2:13
SP 1 – SP Braciejówka 3:2
SP Zederman – SP 3 5:1
SP 9  – SP Braciejówka 8:3
SP Zederman – SP 1 5:9
SP Braciejówka – SP 3 6:0
SP 9 – SP 1 14:5
SP Zederman – SP Braciejówka 1:3
SP 9 – SP 3 11:1
SP 1 – SP 3 6:3

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu
3. Szkoła Podstawowa w Braciejówce
4. Szkoła Podstawowa w Zedermanie
5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu

Organizatorami XIII Memoriału Juliana Kazibuta byli Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.