Sportowe akcenty Dni Olkusza 2023

W najbliższy weekend 3-4 czerwca odbędą się Dni Olkusza. Tegoroczne Święto Srebra organizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, oprócz tradycyjnych imprez kulturalno-muzycznych, będzie miało również sportowe akcenty.

W sobotę w ramach Korona Cup, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, na ścieżce i trampolinie rywalizować będą akrobaci, a w tym samym czasie na boisku ze sztuczną nawierzchnią na terenie OSW „Czarna Góra” do zmagań przystąpią młodzi piłkarze.

Korona Cup to turniej akrobatyki sportowej, w którym swój udział potwierdziło blisko 200 zawodniczek i zawodników z 13 klubów. Zmagania będą miały charakter ogólnopolski. Początek imprezy, której głównym organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Korona” o godz. 10:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Mamy także coś dla fanów gier zespołowych, a konkretnie kibiców piłki nożnej. O 8:15 na olkuskim stadionie rusza kolejny turniej o Puchar Srebrnego Miasta. Tym razem na sztucznej murawie w dwóch turach zaprezentują się drużyny złożone z futbolowych adeptów urodzonych w 2013 roku. Łącznie zobaczymy 14 zespołów. Oprócz dwóch ekip gospodarzy – Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”, na boisko wybiegną gracze m.in. z Zawiercia, Krakowa, Sędziszowa, Dąbrowy Górniczej, Słomnik, Rudy Śląskiej, czy Zielonek.

Wydarzenia, których współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, są imprezami oficjalnie towarzyszącymi Dniom Olkusza. Honorowy Patronat nad rywalizacjami młodych sportowców objął burmistrz Roman Piaśnik.