Powiatowe Dni Osób z Niepełnosprawnościami

We wtorek 12 czerwca, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, rozpoczęły się tegoroczne obchody Powiatowych Dni Osób z Niepełnosprawnościami. Reprezentanci różnych placówek i ośrodków wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

Aktywność i możliwość współzawodnictwa w atmosferze wzajemnego zrozumienia i wsparcia najbliższych jest niezwykle ważna w prowadzeniu terapii zajęciowej. Sportowa rywalizacja na ul. Wiejską ściągnęła zawodników z najróżniejszych zakątków powiatu, a zwycięzcy zmagań zostali nagrodzeni. Uczestnicy wydarzenia rywalizowali w kilku konkurencjach indywidualnych i drużynowych, mogąc liczyć na solidne wsparcie nie tylko ze strony swoich wychowawców i terapeutów, ale i przedstawicieli organizatorów, wśród których nie zabrakło starosty Bogumiła Sobczyka, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu Anny Curyło-Rzepki oraz dyrektora MOSiR w Olkuszu Jacka Bujasa. Po raz pierwszy w zmaganiach udział wzięły dzieci z Przedszkola Integracyjnego „Smykałka” w Bukownie, które0 nadały wydarzeniu dużego kolorytu.

Wtorkowe zmagania sportowe były pierwszym punktem Powiatowych Dni Osób z Niepełnosprawnościami 2023. W środę uczestnicy przenieśli się do Klucz na „Różę Wiatrów”, gdzie wzięli udział w pikniku integracyjnym, a w piątek gospodarzem ostatniego dnia obchodów będzie Wolbrom.

Organizatorami tegorocznej edycji Powiatowych Dni Osób z Niepełnosprawnościami są Powiat Olkuski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu. W rolę jednego ze współorganizatorów wcielił się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, a honorowy patronat nad całą imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Zdjęcia z rywalizacji sportowej uczestników Powiatowych Dni Osób z Niepełnosprawnościami dostępne są TUTAJ.