Otwarcie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego

W piątek 23 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego i jednocześnie na samym wstępie tegorocznych wakacji, rozpoczynamy sezon letni w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym OSW „Czarna Góra”. Od godziny 13:00 serdecznie zapraszamy do korzystania z zespołu basenów z atrakcjami wodnymi.

Astronomiczne lato za pasem, okres wakacyjny coraz bliżej, a i prognozy pogody na najbliższe dni są obiecujące. Wiele wskazuje na to, że początek sezonu basenowego będzie można uznać za udany.

– Nadchodzą gorące wakacyjne miesiące, dlatego zachęcam wszystkich entuzjastów aktywnego wypoczynku do regularnych odwiedzin naszego basenu i całego Parku Czarna Góra. To wyjątkowe miejsce w skali całego kraju. W zeszłym roku zakończyliśmy – wyczekiwaną ponad 20 lat – przebudowę olkuskiego basenu, dzięki czemu Mieszkańcy oraz Goście mogą korzystać z atrakcyjnego i bezpiecznego obiektu – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Do dyspozycji użytkowników oddajemy basen sportowy o wymiarach 50 x 20 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m. Do tego zawsze ciesząca się dużym zainteresowaniem amatorów wodnych przygód, zjeżdżalnia „Anakonda” o długości 64 m z brodzikiem wyposażonym w leżankę masującą. W ofercie mamy również brodziki: duży o głębokości 1,24 m ze sztuczną rzeką i biczami wodnymi, płytsze o głębokościach 0,45 i 0,15 m z atrakcjami wodnymi typu zamek, zjeżdżalnia wąż, jeż i parasol, a także brodzik dla małych dzieci o głębokości 0,35 m z żółwiem, jeżami oraz ślizgiem rybka. Cała strefa rekreacyjna posiada podgrzewaną wodę.

Oprócz atrakcji basenowych, na terenie Kompleksu dostępne są również: plac zabaw, boiska uniwersalne z nawierzchnią tartanową do siatkówki i koszykówki, piaszczyste boisko do siatkówki plażowej oraz osiemnaście stanowisk do minigolfa. Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest w cenie wejściówki. Warto dodać, że nie zmienił się cennik biletów na 2023 rok, który dostępny jest TUTAJ.

W dniu otwarcia, a więc w piątek 23 czerwca Kompleks czynny będzie od godz. 13:00 do godz. 19:00. W kolejnych dniach wakacji, obiekt będzie dostępny dla wszystkich użytkowników siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00 – 19:00. Serdecznie zapraszamy i życzymy niezapomnianych wrażeń.