Rajd Rowerowy Szlakiem Kordonów Granicznych oraz Marsz Nordic Walking

2 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic we współpracy z Miastem Bukowno i Miastem Trzebinią, zapraszają na Rajd Rowerowy Szlakiem Kordonów Granicznych oraz Marsz Nordic Walking. Uczestnicy spotkają się w punkcie wypoczynkowym znajdującym w Niesułowicach przy drodze nr 791, w kierunku Chrzanowa.

Trasa rajdu liczy około 20 km i przebiega czarnym szlakiem Kordonów Granicznych, krótkim odcinkiem nieoznakowanej ścieżki leśnej do ul. Płockiej, a następnie niebieskim szlakiem w kierunku Płok. Potem trasa prowadzi ponownie czarnym szlakiem Kordonów Granicznych i odcinkiem szutrowych dróg w kierunku Podlesia. Następnie przez Podlesie w kierunku źródeł Sztoły, na niebieski szlak „okrężny”. Dalej trasa prowadzi czarnym szlakiem Kordonów Granicznych aż do punktu wypoczynkowego w Niesułowicach. Uczestnicy wyjadą na trasę o godz. 10:15 wspólnie z innymi rowerzystami i z osobą prowadzącą rajd.

Jak zwykle tuż po starcie rajdu rowerowego, tj. o godz. 10:25 na trasę wyruszą nordikowcy. Marsz nordic walking jest doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy preferują długie spacery od wycieczki na „dwóch kółkach”.

Udział w  rajdzie jest bezpłatny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. W marszu nordic walking uczestnicy w miarę możliwości powinni posiadać własne kijki, ale gdyby ktoś ich nie miał, to będzie można je wypożyczyć w biurze rajdu (ilość ograniczona).

Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz Regulamin rajdu znajdują się poniżej.

Na rajd/marsz zgłoszenia udziału można dokonać do 30.06.2023 r., do godz. 12.00 poprzez formularz on-line dostępny na stronie internetowej www.mosir.olkusz.pl lub telefonicznie (32 649 44 88, 600 048 721). Osoby, które nie zdążą zgłosić się na rajd/marsz w powyższym terminie lub zdecydują się na udział w ostatniej chwili, mogą dokonać zgłoszenia 02.07.2023 r. w godz. 9:00 – 9:50 w biurze rajdu w Niesułowicach.

Zakończenie rajdu, poczęstunek i rozdanie nagród przewidujemy na godz. 13:30. Uwaga: ciepły poczęstunek gwarantujemy osobom zgłoszonym do 30.06.2023 r., pozostali uczestnicy, tj. osoby zgłoszone w dniu zawodów otrzymają batonik.

Współpraca: Miasto i Gmina Olkusz, Miasto Bukowno, Miasto Trzebinia oraz grupa rowerowa „Rower, Lubię Go!”.

Sponsorzy: Salon Rowerowy Metal Spec – Olkusz, ul. Górnicza 10, Fiber, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu oraz Pracownia Cukiernicza Tortowe Love.

Formularz zgłoszeniowy on-line: https://forms.gle/p4vjr1wJi5JpWeU56

Regulamin

Wzór zgody rodzica/opiekuna dla osoby niepełnoletniej 

Mapa trasy rajdu rowerowego