X Festyn Rodzinny Osiedla Centrum

W sobotę 5 sierpnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przeprowadził animacje sportowe dla uczestników jubileuszowego, X Festynu Rodzinnego Osiedla Centrum. Choć pogoda nie sprzyjała, to jak zwykle dopisali mieszkańcy, których zaprosiliśmy do wspólnej aktywności fizycznej.

Zgodnie z życzeniem organizatora konkurencje dopasowano do wieku uczestników. Młodsze dzieci wystartowały w zabawie „zbieranie grzybków” równocześnie ze starszymi rocznikami, biorącymi udział w „zbieraniu kapeluszy na tyczkę”. Na zakończenie przygotowaliśmy sportowy tor przeszkód, pokonywany w dwuosobowych zespołach, składających się z dzieci i rodziców/opiekunów.

We wszystkich konkurencjach o zwycięstwie decydował czas oraz poprawność wykonania zadania. Zarząd osiedla Centrum przygotował nagrody rzeczowe dla laureatów pięciu pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach, które w trakcie podsumowania animacji wręczali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Murawski oraz Przewodniczący osiedla Centrum Henryk Gamrat.

Oprócz animacji sportowych, uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z innych atrakcji. Wśród nich znalazły się dmuchane zamki, konkurs plastyczny, czy stragany z łakociami i zabawkami. O dobrą muzykę i taneczną zabawę zadbał natomiast DJ Grzegorz Kuboń.

Organizatorzy X Festynu Rodzinnego Osiedla Centrum: Zarząd osiedla Centrum, Miasto i Gmina Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Wsparcia, m.in. w postaci nagród dla uczestników zmagań udzielili liczni darczyńcy.

Wyniki konkurencji sportowych:

DZIECI MŁODSZE

 1. Joanna Nowak
 2. Łucja Nowak
 3. Paweł Tomsia
 4. Laura Kujawa
 5. Mikołaj Smoliński

DZIECI STARSZE

 1. Mikhailo Barabashchuk
 2. Dominik Ciszek
 3. Fabian Dudek
 4. Zuzanna Tomsia
 5. Natasza Grygoriew

RODZINY

 1. Ernest i Katarzyna Czerniawscy
 2. Łucja i Anna Nowak
 3. Zuzanna i Katarzyna Dumańskie
 4. Jan i Artur Łaksa
 5. Patrycja i Anna Nowak

GALERIA ZDJĘĆ