III Turniej Siatkówki w Dolince

W niedzielę 30 lipca, w urokliwej Dolince na osiedlu Młodych, odbyła się kolejna edycja wakacyjnego Turnieju Siatkówki. Po raz pierwszy, w trzyletniej historii tego wydarzenia, zwycięzców było dwóch. Wielki Finał, w którym „Koledzy” zmierzyli się z „VC Rozrywka”, z powodu deszczu został przerwany na początku drugiego seta, a obie ekipy szybko doszły do porozumienia w sprawie okrzyknięcia polubownego remisu. Organizatorem imprezy obok Zarządu os. Młodych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Z roku na rok siatkarskie zmagania w Dolince cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem do rywalizacji przystąpiło sześć ekip, w drodze losowania podzielonych na dwie grupy. Tylko zwycięzcy rundy wstępnej mieli możliwość wzięcia udziału w najważniejszym spotkaniu całego turnieju.

W Grupie A walka o pozycję lidera była niezwykle zacięta. „VC Rozrywka” oraz „Pędzące Gwoździe” solidarnie po 2:0 pokonały ambitny „Drink Team”, a że w bezpośrednim starciu zanotowaliśmy remis 1:1, to o końcowym układzie sił w tabeli zadecydowały małe punkty. W tym aspekcie lepsza okazała się „VC Rozrywka” i to ten zespół zapewnił sobie kwalifikację do finałowej potyczki.

W Grupie B emocje towarzyszące zmaganiom pod siatką były nieco mniejsze. Faworyzowani „Koledzy” wygrali oba mecze bez straty choćby jednego seta. Drugie miejsce dla drużyny Carpe Diem, a trzecie dla Słowika Olkusz.

Zaraz po zakończeniu fazy grupowej, byliśmy świadkami pojedynku o symboliczne „złoto”. Wielki Finał nie rozczarował, mimo że trwał krócej niż zazwyczaj. W jedynym pełnym secie „Koledzy” po zaciętym boju 25:21 pokonali „VC Rozrywkę”. W drugiej partii obu drużynom udało się zdobyć tylko sześć punktów. Na więcej nie pozwoliła aura. Nad Dolinką przeszła bowiem potężna ulewa, która zmusiła wszystkich do zmiany planów. „Koledzy” rzeczywiście zachowali się po koleżeńsku, bo mimo prowadzenia 1:0 zaproponowali remis, który wszyscy przyjęli ze zrozumieniem, łącznie z sędzią zawodów Grzegorzem Starostą. Nagrody w postaci sprzętu sportowego – piłek oraz ręczników, ufundowali: Zarząd Osiedla Młodych oraz OKS Słowik Olkusz. O komentarz turniejowych spotkań zadbał Wojciech Kowalski.

Kolejna, czwarta edycja siatkarskiej rywalizacji na osiedlu Młodych za rok. Wcześniej, bo już w niedzielę 27 sierpnia, w Dolince odbędzie się turniej koszykówki. Zgłoszenia, podobnie jak w przypadku siatkarskich zmagań przyjmowane są drogą elektroniczną od 1 do 25 sierpnia pod adresem: dolinka.olkusz@gmail.com.

Składy zwycięskich drużyn III Turnieju Siatkówki w Dolince:

„Koledzy”: Krzysztof Parzyszek, Przemysław Karkos, Arkadiusz Kucharski, Emil Skorupka, Robert Śliwa, Andrzej Ciuba.

„VC Rozrywka”: Makary Nowak, Tomasz Muchajer, Rafał Słuszniak, Jakub Lompart, Szymon Kocjan, Błażej Wardęga, Piotr Konieczny.

GALERIA ZDJĘĆ