Budżet Obywatelski Olkusza 2024

Od 9 do 22 października można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2024. Wśród 61 zadań, trzy z nich dotyczą obiektów wchodzących w skład Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego „Czarna Góra”. Razem możemy sprawić, że pomysły naszych aktywnych mieszkańców doczekają się realizacji.

Wspomniane zadania, dotyczące przestrzeni zarządzanej przez MOSiR, to trzy różne od siebie projekty.

Zadanie nr 17. „Park Czarna Góra w Olkuszu-modernizacja i rozbudowa części rekreacyjnej (2 ławki dla matek karmiących, nasadzenia zieleni-krzewów, piaskownica)”
Celem projektu jest zapewnienie odpowiednich warunków do wygodnego karmienia niemowląt w Parku OSW „Czarna Góra” oraz przewijania dzieci. Dodatkowo projekt zakłada nasadzenie różnorodnych krzewów kwitnących oraz ozdobnych, a także budowę piaskownicy w sąsiedztwie z placem zabaw.

Zadanie nr 22. „Test Coopera na olkuskim stadionie”
W ramach zadania zorganizowane zostaną dwa bezpłatne wydarzenia sportowe, w trakcie których wykonany zostanie Test Coopera. Test Coopera to 12-minutowy test wytrzymałościowy polegający na nieprzerwanym biegu, określający kondycję fizyczną. W zależności od wieku i płci.

Zadanie nr 34. „Publiczne szafki dla biegaczy”
Projekt zakłada zakup i montaż zewnętrznych szafek ubraniowych wyposażonych w zamek z systemem na monetę. Z szafek korzystać będą mogły wszystkie osoby trenujące na obiekcie ” Czarna Góra”.

Sposoby głosowania: tradycyjna karta dostępna w wyznaczonych punktach lub za pośrednictwem Internetu. Pod linkiem https://olkusz.budzet-obywatelski.org/glosowanie znajdziecie Państwo najważniejsze informacje dotyczące podziału swoich głosów (od 1 do 3 punktów).

W imieniu autorów zadań, jak również własnym, serdecznie dziękujemy za każdy głos. Razem możemy więcej!