Miejsko-Gminne Igrzyska Dziewcząt i Chłopców w piłce nożnej

Za nami Miejsko-Gminne Igrzyska Dziewcząt i Chłopców w piłce nożnej. To właśnie ta najpopularniejsza na świecie dyscyplina sportowa, rozpoczęła międzyszkolną rywalizację w roku szkolnym 2023/2024 na parkiecie Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Na boisku z piłką przy nodze triumfowały reprezentacje szkół podstawowych: z Osieka wśród chłopców oraz SP 4 wśród dziewcząt.

Jako pierwsi do zmagań – w poniedziałek 9 października – przystąpili chłopcy. W gronie uczestników rywalizacji znalazło się jedenaście drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Tylko zwycięzcy tabel z rundy wstępnej zapewniali sobie prawo gry o zaszczytne 1. miejsce. Do strefy medalowej awansowali przedstawiciele: SP w Osieku, SP 9 oraz SP 5 w Olkuszu.

W fazie finałowej ww. drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Dwie wygrane i to bez straty choćby jednego gola, zapewniły mistrzostwo w hali wychowankom  Michała Kordaszewskiego. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Osieku 3:0 pokonała swoich rówieśników z olkuskiej „Dziewiątki”, by niedługo później jeszcze wyżej 7:0 ograć SP 5. „Srebro” dla SP 9, a brąz dla SP 5.

Komplet uczestników: SP Osiek, SP 9 Olkusz, SPR 5 Olkusz, SP 3 Olkusz, SP 4 Olkusz, SP 10 Olkusz, SP Żurada, SP Witeradów, SP 2 Olkusz, SP 1 Olkusz, SP Sieniczno.

Dwa dni  po chłopcach, na parkiet wyszły dziewczęta. W środę 11 października gotowość do gry zgłosiło pięć zespołów, które do zmagań przystąpiły systemem „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny miały więc do rozegrania po cztery mecze, a z grona uczestniczek piłkarskiej rywalizacji, zdecydowanie najlepiej wypadły uczennice SP 4 w Olkuszu, które turniej wygrały z kompletem zwycięstw i punktów. 2. miejsce dla SP 9 w Olkuszu, a brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie. Żeńską stawkę młodzieżowych igrzysk uzupełniły zespoły SP 3 i SP 10.

Zwycięzcy obu turniejów już wkrótce będą reprezentowali Gminę Olkusz w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Bukownie.

Organizatorem turniejów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

ZDJĘCIA