Olkuski odcinek małopolskiego Grand Prix w biegach przełajowych

W sobotę 14 października, po raz drugi w historii olkuski Silver Park był areną zmagań małopolskich biegaczy przełajowych. To właśnie przy ul. Głowackiego odbyła się kolejna odsłona zawodów w ramach Małopolskiego Grand Prix, w której udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników, reprezentujących kluby lekkoatletyczne z najróżniejszych stron województwa.

Uczestnicy zmagań podzieleni na kategorie wiekowe, pobiegli na czterech dystansach. Najmłodsi – zarówno dziewczęta jak i chłopcy – mieli do pokonania małą pętlę, a więc 500 metrów. Im starsze roczniki, tym  dystans wzrastał – 800 m, 1,5 i 2,5 km.

Cała trasa została wyznaczona na terenie Silver Parku. Różnorodność terenu i samego podłoża sprawiły, że trasę po raz kolejny można było uznać za wymagającą i techniczną, ale i tak większość ze startujących na mecie meldowała się z dużą satysfakcją ze względu na uzyskiwane czasy.

W olkuskim odcinku Małopolskiego Grand Prix wystartowali młodzi biegacze m.in. z Krakowa, Sierczy, Limanowej czy Suchej Beskidzkiej. Mocną reprezentację w zawodach stanowili podopieczni Klubu Sportowego Olkusz, których nie zabrakło na podium.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, biorący również udział w ceremonii medalowej najlepszych zawodników. Oficjalne wyniki pojawią się wkrótce.

Po Olkuszu, Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych przenosi się do Nowego Wiśnicza. Dwa tygodnie później rywalizacja w terenie odbędzie się w Trzebini.

Organizatorzy Małopolskiego Grand Prix w Olkuszu: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, KS Olkusz – lekkoatletyka.

Partnerzy: Miasto i Gmina Olkusz, OWENT Olkusz, PUT Firmus, Velvet Care, Stołówka Pyza, ZDZ Katowice – Szkoła Mundurowa w Olkuszu.

FOTORELACJA