Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK w Kumite i Kata

Plakat promujący Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK w Kumite i Kata

6 kwietnia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK w Kumite i Kata. Impreza została objęta Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika. Organizatorem Mistrzostw jest Jurajski Klub Oyama Karate kierowany przez Kazimierza Skalniaka we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Shihan Kazimierz Skalniak (5 dan) zapewnia, że po raz kolejny w Olkuszu pojawią się zawodniczki i zawodnicy z wielu klubów południowej Polski. Młodzi jak i również doświadczeni sportowcy zaprezentują się w kata czyli walkach z wyimaginowanym przeciwnikiem oraz w kumite – walkach z przeciwnikiem rzeczywistym.

Poprzednie edycje Mistrzostw prezentowały bardzo wysoki poziom organizacyjny jak i sportowy. Także i w tym roku możemy się spodziewać świetnie przygotowanych zawodników oraz wzajemnego szacunku podczas zaciętej rywalizacji.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wschodniej sztuki walki do kibicowania uczestnikom zmagań na matach.

Patronat medialny nad imprezą objęli Gazeta Olkuska oraz Wieści Wolbromskie.