RAJD ROWEROWY SZLAKIEM KORDONÓW GRANICZNYCH ORAZ MARSZ NORDIC WALKING

17.10 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic byli organizatorami Rajdu Rowerowego Szlakiem Kordonów Granicznych oraz marszu Nordic Walking.

Zgodnie z powiedzeniem, że do trzech razy sztuka, tym razem pogoda okazała się łaskawa, nie padało i nie wiało, a nawet świeciło słońce. Na starcie pojawiła się całkiem duża grupa (55 osób) rowerzystów i kameralna (12 osób) zwolenników nordiku. Uczestnicy rajdu rowerowego mieli do wyboru 2 trasy dłuższą indywidualną (ok. 25 km) i krótszą ze wspólnym przejazdem, tzw. rodzinną (prawie 14 km). Mniej więcej połowa rowerzystów wybrała trasę indywidualną. Niektórzy uczestnicy dojechali do Niesułowic na rowerach z miejsca zamieszkania: Olkusza, Jaworzna czy Sławkowa, pokonując dodatkowo 30 – 40 km.

Jesienny las urzeka pięknem i zielonożółtoczerwoną paletą barw. Ale pokonanie leśnych szlaków o tej porze roku jest wyzwaniem, bo leżące liście ukrywają wszelkie nierówności, wystające korzenie i kamienie. Można też trafić na błoto i kałuże. Na szczęście nikt nie miał większych problemów z przejazdem, a na mecie na powracających, mniej lub więcej zmęczonych rowerzystów i nordikowców czekała gorąca herbata i grillowana kiełbaska oraz przepyszne ciasto od rady sołeckiej i mieszkańców Niesułowic. Rajd zakończyło wręczenie nagród, które ufundowali organizatorzy. Nieobecną sołtys Niesułowic Panią Katarzynę Kluczowską zastąpili: Pani Agnieszka Ślusarczyk, Pani Stanisława Dym i Pan Tomasz Warzecha.

Choć był to ostatni rajd rowerowy w tym roku, to polecamy indywidualne wycieczki po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Mapki i opisy tras można znaleźć na stronie www.mosir.olkusz.pl w zakładce Szlaki Rowerowe. Bazując na wyznaczonych szlakach rowerzyści mogą samodzielne planować własne trasy tak, aby zamykały się one w krótsze bądź dłuższe pętle.

Wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły pomocy przy organizacji imprezy składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy na kolejne rajdy w 2022 r.