EKO PIKNIK na zakończenie roku szkolnego

Uczesnicy ekoPikniku na zakończenie roku szkolnego

23 czerwca, na zakończenie roku szkolnego, w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu został zorganizowany Eko Piknik. Impreza łączyła dobrą zabawę z plenerową lekcją jak być „EKO”. Przy ul. Głowackiego, na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli się spotkać z EKOdoradcami Miasta i Gminy Olkusz, rozegrać turniej szachowy oraz rywalizować w ramach EKOmilionerów, czyli turnieju wiedzy z zakresu ekologii. Na każdego zawodnika EKOmilionerów czekały drobne eko gadżety. Najlepszym zawodnikom zawodów szachowych wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięzcy otrzymali możliwość startu w Eko-Logicznym Ogólnopolskim Turnieju Szachowym. Dodatkowo przeprowadzono warsztaty: z tworzenia biżuterii z elektrycznych śmieci oraz „trash art” – Elektryczne Lasy w Szkle. Eko Piknikowi towarzyszyły również wystawy: beeżuterii i „Wehikułu Czasu” – prezentacja zabytkowych telefonów komórkowych oraz aparatów fotograficznych.

W piątkowe popołudnie, w Silver Parku nie zabrakło też naszego stanowiska, gdzie dla najmłodszych przeprowadziliśmy animacje sportowe: ekologiczno-sportowy tor przeszkód, rzuty woreczkami do celu, gry w kolorową układankę oraz kółko i krzyżyk. Organizatorami Eko Pikniku na zakończenie roku szkolnego byli: Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, Elektryczne Śmieci, AuraEko, Miasto i Gmina Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Wyniki turnieju szachowego:

Kategoria do 8 lat:

1 m – Jan Szumiec, Gens Una Sumus Kraków,

2 m – Fabian Trzópek, UKS przy SP 8 Chrzanów,

3 m – Leon Polakiewicz, Olkusz.

 

Kategoria do 12 lat:

1 m – Blanka Polakiewicz, UKS Hetman Koronny Trzebinia,

2 m – Patryk Dziubdziela, DK Wolbrom,

3 m – Rafał Czerniak, Olkusz.

 

Kategoria do 18 lat:

1 m – Kacper Kordaszewski, Olkusz,

2 m – Jakub Polniak, DK Wolbrom,

3 m – Bartosz Kyć, DK Wolbrom.

 

Kategoria OPEN:

1 m – Norbert Baranek, Olkusz,

2 m – Marcin Latka, Olkusz,

3 m – Anna Majcherkiewicz, Gorenice.