Wakacje z MOSiR’em 2023

Slajder promujący Wakacje z MOSiR-em

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przez cały lipiec i sierpień zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach „Wakacje z MOSiR`em 2023”.  Program tegorocznych „Wakacji” został podzielony na tematyczne bloki, składające się z różnych aktywności sportowo-rekreacyjnych:

1. Rozgrywki parkowe w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu:

 • zabawy drużynowe,
 • sportowe tory przeszkód,
 • gry integracyjne,
 • petanka, gra w bule, gra w kule – ta sama nazwa, a ile zabawy,
 • angielski krokiet – tym razem to nie danie główne, a gra sportowa,
 • zabawy celnościowe.
 • zabawy z mini piłką nożną,

Na rozgrywki parkowe zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych z klas I-IV (także te, które naukę w pierwszej klasie zaczną od września), w każdy czwartek, począwszy od czwartku 6 lipca br., w godz. 11:00-13:30.

2. Potyczki sportowe w OSW „Czarna Góra” w Olkuszu:

 • lekkoatletyka na wesoło,
 • turnieje piłki nożnej,

Potyczki sportowe to wspólna nazwa dla turniejów i zajęć przeprowadzanych na zmodernizowanym stadionie lekkoatletyczno – piłkarskim. We wtorki, od 4 lipca (w godz. 11:00-13:30), zajęcia lekkoatletyczne będą przeplatać się na zmianę z piłką nożną. To już druga edycja „lekkoatletyki na wesoło” czyli aktywności sportowej inspirowanej najstarszą dyscypliną sportu opartą na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty i chód były w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który z dawien dawna musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem.

Piłkarze – amatorzy będą mogli wziąć udział w turniejach piłki nożnej, treningach lub zabawach z piłką. Miejscem rozgrywek będzie boisko ze sztuczną trawą w OSW „Czarna Góra”.

3. niezaWODNE animacje w Kompleksie Basenowo-Rekreacyjnym OSW „Czarna Góra” w Olkuszu:

 • gry i zabawy w wodzie i na boiskach sportowych,
 • rozgrywki w minigolfa,
 • turnieje siatkówki plażowej lub triobasketu,

NieZAWODNE animacje skierowane są do wszystkich wypoczywających na olkuskim basenie. W każdą środę, od 5 lipca (w godz. 11:00-13:30), zajęcia animacyjne oraz turnieje sportowe dodatkowo umilą czas wolny każdemu miłośnikowi zdrowego i aktywnego relaksu.

4. Wakacyjna szkółka nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu

Po raz kolejny wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym Extreme Live For Ride z Dąbrowy Górniczej organizujemy „Wakacyjną szkółką nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach”. Szkolenia oraz warsztaty będą prowadzone przez całe wakacje, we wtorki w godz. 16:00 – 19:00 na skateplazie w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu. Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą od podstaw nauczyć się jeździć na deskorolce, rolkach czy hulajnogach oraz tych, którzy już jeżdżą i chcą rozwijać swoje umiejętności. W ramach projektu „Extreme City” będzie promowana bezpieczna jazda pod hasłem „Jazda w kasku nie boli”.  Kadrę instruktorską stanowią zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem w uprawianiu sportów wyczynowych i każdy z nich posiada licencję instruktorską z poszczególnych dyscyplin.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć i na pierwsze spotkanie zaplanowane na wtorek 4 lipca br. od godz. 16:00 w Silver Parku (ul. Głowackiego).

Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich we wszystkich zajęciach „Wakacji z MOSiR`em 2023” jest przedstawianie uzupełnionej i podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego zgody na udział w zajęciach –  tylko raz, przed pierwszymi zajęciami.

Wzór oświadczenia i zgody jest dostępny do pobrania poniżej oraz u instruktorów prowadzących zajęcia.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE i ZGODA RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO NA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH WAKACJE Z MOSIR’em 2023

OŚWIADCZENIE I ZGODA RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO NA UDZIAŁ W SZKÓŁCE WAKACYJNEJ  EXTREME CITY

ZGŁOSZENIE OSOBY PEŁNOLETNIEJ W WAKACYJNEJ SZKÓŁCE EXTREME CITY