Na rowerach i z kijkami szlakiem Kordonów Granicznych

W niedzielę 2 lipca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic, we współpracy z Miastami Olkuszem, Bukownem i Trzebinią zorganizowali Rajd Rowerowy Szlakiem Kordonów Granicznych oraz Marsz Nordic Walking. Łącznie na linii startu stanęło 165 osób.

Uczestnicy wydarzenia, tradycyjnie spotkali się w punkcie wypoczynkowym znajdującym się w Niesułowicach, aby wyruszyć na wspólną wyprawę rowerową oraz spacer z kijkami. Trasa rajdu liczyła ponad 20 kilometrów i przebiegała czarnym szlakiem Kordonów Granicznych, krótkim odcinkiem nieoznakowanej ścieżki leśnej do ul. Płockiej, a następnie niebieskim szlakiem w kierunku Płok. Potem trasa prowadziła ponownie czarnym szlakiem Kordonów Granicznych i odcinkiem szutrowych dróg w kierunku Podlesia. Następnie przez Podlesie w kierunku źródeł Sztoły, na niebieski szlak „okrężny”. Dalej rowerzyści przejechali czarnym szlakiem Kordonów Granicznych, aż do punktu wypoczynkowego w Niesułowicach. Marsz Nordic Walking odbył się na krótszym o ponad połowę odcinku.

– W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, jak i swoim bardzo serdecznie dziękuję za obecność i życzę niezapomnianych wrażeń z malowniczej trasy, przebiegającej przez trzy sąsiadujące ze sobą gminy. Już po raz kolejny wspólnymi siłami aktywnie rozpoczynamy wakacje i jak widać, robimy to całymi rodzinami. Bezpiecznego przejazdu dla wszystkich i udanych kolejnych tygodni letniego wypoczynku – mówił tuż przed startem Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Jacek Bujas.

Miłośnicy turystyki rowerowej oraz pieszej zgodnie przyznali, że zarówno walory przyrodnicze jak i historyczne, to wielki atut wyznaczonej trasy, a jej pokonanie przez nocne opady deszczu wiązało się ze sporym wysiłkiem. Wszyscy jednak przed upływem dwóch godzin od startu dotarli do mety rajdu i marszu, gdzie mogli posilić się kiełbaską z grilla. Dodatkowo tamtejsza pracownia cukiernicza Tortowe Love częstowała pysznymi ciastami, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu wspólnie z MOSiR w Olkuszu zapewniło wodę do picia dla wszystkich uczestników. Na zakończenie rajdu zorganizowano konkurs z nagrodami, wśród których znalazły się różne upominki ufundowane przez organizatorów i partnerów wydarzenia.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. W organizację rajdu jak zwykle włączyła się Grupa Rowerowa Rower, Lubię go!. Nagrody ufundowali Miasto i Gmina Olkusz, Rada Sołecka Niesułowic, Miasto Bukowno, Miasto Trzebinia oraz MOSiR w Olkuszu.

Wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły wsparcia przy organizacji imprezy składamy serdeczne podziękowania i już teraz całe środowisko rowerowe zapraszamy na kolejny rajd w sezonie, który planujemy już po wakacjach przy okazji wrześniowej Juromanii. Miejscem naszego spotkania będzie Rabsztyn.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic.

Partnerzy: Miasto i Gmina Olkusz, Miasto Bukowno, Miasto Trzebinia.

Sponsorzy: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, FIBER, Salon Rowerowy Metal-Spec w Olkuszu, Tortowe Love.

Galeria zdjęć z Niesułowic dostępna jest TUTAJ.